Gulf

Filia Sun Petroleum Georgia, jedna z wiodących rafinerii w Gruzji. Posiada sieć stacji benzynowych w Gruzji ze sklepami spożywczymi (Gulf Stores) sprzedającymi ponad 8,000 pozycji żywności, napojów chłodzących i alkoholowych, wyroby tytoniowe i inne.

Automatyzacja procesów biznesowych

Do efektywnej pracy firmy było potrzebne dokładne zarządzanie i wzrost sieci sklepów - plan zakupów, uwzględniający aktualne zapotrzebowanie, kontrola bilansu między towarami na półkach i zapasami, oraz szybka obsługa klientów przy kasie.

Kierownictwo firmy zdecydowało się na wdrożenie wszechstronnego systemu informacyjnego, który pozwala rozwiązać wszystkie zadania w efektywny i szybki sposób, i zaprosiło BDO Solutions do integracji rozwiązania na podstawie 1C:ERP.

Wyzwania

erp challenges

Nowoczesne i potężne zarządzanie przedsiębiorstwem

Nowy system, oparty na 1C:ERP pomógł firmie w organizacji aktualnych zakupów produktów, optymalizacji zarządzania asortymentem, i w ulepszeniu jakości obsługi klientów. W wyniku integracji:

Wyniki

erp results
Firma uzyskała środki do monitorowania działalności każdego sklepu w czasie rzeczywistym, oszacowania bieżącej sytuacji i utworzenia prognoz na przyszłość.
tick
tick
tick
tick
20% zwiększenie sprzedaży zostało osiągnięte w pierwszych miesiącach użytkowania nowego systemu.
Gulf Stores udoskonaliła zarządzanie asortymentem, uwzględniając zmianę zapotrzebowań klientów. Kierownicy firmy teraz mogą analizować zapotrzebowania zarówno według oddzielnego sklepu jak i według nazwy produktu. Szczegółowa analiza zapotrzebowań pozwala na dokładne określenie bardziej i mniej popularnych towarów. W oparciu na te dane asortyment zostaje dostosowany indywidualnie do każdego sklepu.
Obsługa klientów została udoskonalona i znacznie zmniejszono kolejki, gdy stoiska kasjerskie zostały wyposażone w skanery kodów kreskowych i kasy fiskalne - wszystko podłączono do systemu centralnego.
Z 1C:ERP, kierownicy mogą teraz w prosty sposób generować raporty finansowe dla każdego sklepu z osobna, jak i dla całej firmy.
tick
Prawa dostępu i działania w systemie są ściśle regulowane, co niwelowało ilość błędów w przetwarzaniu dokumentów do zera.
tick
1C:ERP pozwala firmie otworzyć nowy sklep sprzedaży w bardzo krótkim czasie. Obecnie sieć Gulf Stores kontynuuje swój rozwój w całym kraju.
tick

Powiązane Historie Nabywców

Slata

Wiodąca firma dystrybucji żywności przechodzi na zaawansowany system ERP w pełni dostosowany do istniejących procesów. Osiągnięto znaczny poziom oszczędności wydatków bez modyfikowania przepływu pracy.

Gulliver

Automatyzacja procesów biznesowych pozwoliła jednemu z europejskich liderów wśród producentów odzieży na rekordowe zwiększenie wydajności pracowników.
SPRZEDAŻ DETALICZNA
SPRZEDAŻ DETALICZNA

Masz pytanie?

Opowiedz nam o Sobie, a dobierzemy dla Ciebie najlepszą aplikację biznesową 1Ci dostosowaną do Twoich zadań.