Bris-Bosfor

Duży producent obuwia, Bris-Bosfir produkuje do 20 milionów par butów o różnych celach funkcjonalnych co roku, co stanowi ponad 30% od objętości lokalnego rynku. Jego obszar działalności obejmuje produkcję, magazynowanie i logistykę transportową.

Skalowanie biznesu, wyjście na nowe rynki i zwiększenie rentowności

Właściciele firmy stawiają szereg strategicznych celów, takich jak otwarcie 300 sklepów detalicznych w całym kraju, wyjście na nowe rynki, wykonanie reorganizacji firmy i zwiększenie rentowności. Aby osiągnąć tych celów, została podjęta decyzja o wdrożeniu nowoczesnego systemu informacyjnego, który pozwala firmie na osiąganie wyników w ciągu trwania jednego projektu.

W wyniku, wybrane zostały rozwiązania oparte na platformie 1C:Enterprise. Na podstawie wyników analizy rynku, odbył się konkurs, oceniający kompetencje różnych partnerów i franszyz 1C. Zwycięzcą konkursu został partner 1C od 2003 roku – firma WiseAdvice, certyfikowany zgodnie ze standardami systemu zarządzania jakością ISO 9001: 2008.
Wyzwania
erp challenges

W pełni zintegrowane procesy do zwiększenia rentowności

W wyniku, specjaliści WiseAdvice stworzyli pełnoprawne środowisko pracy, które połączyło wszystkie działy firmy. Architektura rozwiązania przewidywała integrację wszystkich procesów i zasobów informacyjnych na podstawie 1C:ERP, 1C:Document Management 8 CORP, 1C:Enterprise Accounting 8 CORP i WMS Logistic Vision Suite.

Zostało stworzone jednolite rozwiązanie, które połączyło produkcję, zarządzanie kosztami, obliczenie kosztów produkcji, magazynowanie i zakupy, relacje z klientami i sprzedaż, budżetowanie, skarbowość, wynagrodzenia, zarządzanie personelem i motywacją, rachunkowość regulacyjną, system NSI, obieg dokumentów i zarządzanie projektami.

Z wykorzystaniem SCRUM framework, już po miesiącu rozpoczęcia projektu, integratorowi udało się otrzymać prototyp systemu, gotowego do pracy w ciągu pierwszego etapu wdrożenia. W wyniku firma nie tylko otrzymała nowoczesne i potężne narzędzie do zarządzania przedsiębiorstwem i księgowością, lecz i przeprowadziła miękką reorganizację procesów gospodarczych razem ze specjalistami WiseAdvice i zwiększyła rentowność firmy.
Wyniki
erp implementation

Kluczowe cele projektu

Zmniejszenie czasu wykonania zamówienia o 33%
Zmniejszanie zapasów o 25%
10% zmniejszenie wydatków na zasoby materialne
Zwiększenie produkowanej produkcji o 15%
Zwiększenie rotacji zapasów o 20%
Wzrost zysku firmy o 15%
order execution reduction
stock reduction
cost
output logo
inventory increase
profit growth
Zmniejszenie wydatków administracyjnych o 20%
expense reduction
Zmniejszenie kosztów produkcyjnych o 5%
costs reduction
Zmniejszenie kosztów operacyjnych o 10%
operating costs reduction
Zmniejszenie kosztów pracy w jednostkach o 30%
labor costs reduction
Przyśpieszenie sprawozdawczości zarządczej o 3 razy
acceleration
Przyśpieszenie sprawozdawczości regulującej o 5 razy
reporting acceleration

Automatyzacja logistyki

Integracja z Logistic Vision Suite jest jedną z ważnych części wdrożonego systemu o której warto wspomnieć. Logistic Vision Suite jest systemem WMS dla logistyki międzynarodowej, stworzony do automatyzacji procesów logistyki dużych korporacji, działających w różnych segmentach.

Specjaliści WiseAdvice stworzyli system dla integracji dwustronnej automatycznej wymiany danych między magazynami w 1C:ERP i WMS Logistic Vision Suite, która pozwala firmie zarządzać magazynami w czasie rzeczywistym.
true inventory management

Powiązane Historie Nabywców

Fakel Trading House

Opracowanie zintegrowanego systemu zarządzania do wsparcia rozwoju największego producenta odzieży specjalnej.

Spb GUP Passazhiravtotrans

Kompleksowa automatyzacja dla jednego z największych przewoźników w Rosji.
TEKSTYLIA
TRANSPORT

Masz pytanie?

Opowiedz nam o Sobie, a dobierzemy dla Ciebie najlepszą aplikację biznesową 1Ci dostosowaną do Twoich zadań.